fbpx

Info

O nás

Multižánrový hudobný festival Končiny sa tento rok presúva z pôvodného prostredia Strážovských vrchov do obce Lúky, ktorá sa nachádza na rozhraní Bielych Karpát a Javorníkov.  V poradí 6. ročník festivalu, spájajúceho prírodné prostredie púchovskej doliny s kvalitnou hudobnou produkciou,  sa uskutoční 4. – 6.8.2023. 

Objavovanie nových hudobných končín je hlavným cieľom festivalu a návštevníci sa tak môžu každý rok tešiť na viac či menej známe mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Festival vznikol v roku 2018 ako podujatie organizované komunitou lokálnych nadšencov či dobrovoľníkov a komunitný priateľský charakter si Končiny uchovávajú aj naďalej.  Po troch úspešných ročníkoch, kedy sa festival konla v prostredí lyžiarského strediska na Mojtíne, neďaleko Púchova, sa festival počas pandémie  presunul do do komornejšieho prostredia v mestskom parku Púchov, kde sa odohrali dva ročníky festivalu s obmedzenou kapacitou návštevníkov bez možnosti stanovania. Po skončení pandémie museli organizátori čeliť novej skúške a to nájsť nové miesto festivalu. Po roku hľadania sa tak konečne Končiny opäť  vracajú na letnú festivalovú mapu.

Prečo navštíviť Končiny?

  • rozšírite si svoje hudobné obzory o skupiny, ktoré ste ešte určite nikde inde nepočuli
  • už ste stanovali v kameňolome s výhľadom na malebnú púchovskú dolinu pod vami?
  • žiadne rady, veľa miesta. Keďže areál je veľký a kapacita obmedzená na 1000 ľudí, na bare vás výčapník pri druhom pive pozná už osobne.
  • chcete sa porozprávať či odfotiť s kapelami? Interpreti na Končinách nezriedka strávia i celý festival a preto zoznámiť sa s nimi, vôbec nie je problém.
  • cenová dostupnosť je Končín naozaj takmer pre každého. Netreba si celý rok šetriť na vstupenku či na obživu počas festivalu.
  • myslíme i na deti, pre ktoré je každý rok pripravený program a rôzne atrakcie.

Lokalita

Festival sa prvý krát bude konať v lokalite Lúky – Odráň, neďaleko Púchova. Výhodná poloha umožňuje návštevníkom dopraviť sa na festival autobusom, vlakom, bicyklom či autom. Vzdialenosť autom od okresného mesta Púchov napojeného na D1 je cca 15min, rovnaká je i vzdialenosť od hraničného prechodu s ČR – Lysá p. Makytou/Střelná.

Výhodou areálu je umiestnenie stanového mestečka v malebnej lokalite bývalého kameňolomu, ktorý je od pódia vzdialený asi 10 minút pešou chôdzou a okrem krásnych výhľadov ponúka i ničim nerušený oddych, kedže zvuk z pódia sa sem cez kopec a les takmer nedostane.

Napísali o nás

Často kladené otázky

Kde kúpim vstupenky?

Lístky na festival kúpite v predpredaji online cez goout.net alebo na mieste (iba v prípade, že sa nevypredajú vstupenky v predpredaji).

Je možné platiť kartou?

Za pivo, merch a vstupenky budete môcť zaplatiť pohodlne aj kartou alebo mobilom. V ostatných gastro stánkoch budete potrebovať hotovosť.