fbpx

Info

O nás

Hudobný festival KONČINY ponúka jedinečné spojenie odľahlého prírodného prostredia Strážovských vrchov s kvalitnou hudobnou produkciou. Podujatie  sa koná takmer na konci sveta, v nadmorskej výške až 630 m.n.m. nad obcou Mojtín, neďaleko Púchova. Festival vznikol v roku 2018 ako podujatie organizované komunitou lokálnych nadšencov či dobrovoľníkov a komunitný priateľský charakter si Končiny uchovávajú aj naďalej. Objavovanie nových hudobných končín je hlavným cieľom festivalu a návštevníci sa tak môžu každý rok tešiť na viac či menej známe mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Prečo navštíviť Končiny?

  • rozšírite si svoje hudobné obzory o skupiny, ktoré ste ešte určite nikde inde nepočuli
  • už ste stanovali na lyžiarskom svahu s výhľadom na pódium a na celú malebnú krajinu pod vami?
  • žiadne rady, veľa miesta. Keďže areál je veľký a kapacita obmedzená na 1000 ľudí, na bare vás výčapník pri druhom pive pozná už osobne. 
  • chcete sa porozprávať či odfotiť s kapelami? Interpreti na Končinách nezriedka strávia i celý festival a preto zoznámiť sa s nimi, vôbec nie je problém.
  • cenová dostupnosť je Končín naozaj takmer pre každého. Netreba si celý rok šetriť na vstupenku či na obživu počas festivalu.
  • myslíme i na deti, pre ktoré je každý rok pripravený program a rôzne atrakcie.

Čo sú to Končiny v parku?

Žiaľ ani tento rok sa na rozkvitnutých lúkach nad Mojtínom neuvidíme. Keďže situácia nenasvedčuje tomu, že by v lete bolo možné robiť väčšie hromadné podujatia bezpečne a bez zásadných obmedzení, rozhodli sme sa radšej usporiadať rovnako ako minulý rok menší formát festivalu – Končiny v parku. 

K tomuto rozhodnutiu sme dospeli najmä z organizačných a hygienických dôvodov, ktoré by na Mojtíne boli veľmi ťažko realizovateľné, ak by sme i naďalej chceli zachovať Končiny otvorené a priateľské, aké ich všetci máme radi. Festival totiž pre nás, okrem iného, znamená aj otvorenú lúku a tri dni v stane, čo však žiaľ ani v lete 2021 nebude možné docieliť. Keďže však nechceme, aby bolo leto bez festivalu, budeme sa na vás tešiť v rovnakom čase (30.7-31.7.2021) o pár kopcov ďalej v Púchove na Končinách v parku.
Počas dvoch letných večerov bude znieť medzi stromami púchovského parku svieža hudba slovenských kapiel. Okrem toho sa môžete tešiť na zaujímavé diskusie, literárnu čítačku, premietanie filmov a mnoho ďalšieho. S ostatnými návštevníkmi si budete môcť vymeniť svoje oblečenie na komunitnom SWAPe a samozrejmosťou je i gastro zóna s dobrým čapovaným pivom a jedlom. Pre deti bude pripravená detská zóna či divadlo. 
Je nám jasné, že genius loci mojtínských lúk len ťažko môže nahradiť park v meste, ale Končiny nie sú až tak o mieste ako o dobrých ľuďoch, ktorých len tak bežne nestretnete a zaujímavej hudbe, ktorú len tak bežne niekde nepočujete.

Často kladené otázky

Musím byť očkovaný alebo mať PCR test?

Podľa platnej vyhlášky ÚVZ SR č. 223 zo dňa 25.6.2021 platí, že pokiaľ sa niekto rozhodne navštíviť kultúrne podujatie, NEMUSÍ sa preukázať absolvovaním očkovania a rovnako sa NEMUSÍ preukázať negatívnym testom na COVID-19.

Bude sa dať kúpiť lístok aj na mieste?

Pokiaľ sa lístky v predpredaji nevypredajú, bude možné si zakúpiť vstupenku aj na mieste za rovnakú sumu. Kapacita podujatia je 500 návštevnékov/ deň.

Je možné platiť kartou?

Za pivo, merch a vstupenky budete môcť zaplatiť pohodlne aj kartou alebo mobilom. V ostatných gastro stánkoch budete potrebovať hotovosť (bankomat je pár metrov od parku).