fbpx

Info

Čo sú Končiny?

Multižánrový hudobný festival Končiny ponúka jedinečné spojenie odľahlého prírodného prostredia Strážovských vrchov s kvalitnou hudobnou produkciou. Podujatie sa koná takmer na konci sveta,v nadmorskej výške až 630 m.n.m. nad obcou Mojtín, neďaleko Púchova. Objavovanie nových hudobných končín je hlavným cieľom festivalu a návštevníci sa tak môžu tešiť na viac či menej známe mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Festival organizuje občianske združenie MŔTVA KOSŤ v spolupráci s Lama School a literárnou kaviarňou Podivný Barón. Projekt je neziskový a organizátori ho robia vo svojom voľnom čase bez nároku na akúkoľvek odmenu.

Sprievodný program

Počas festivalu budú prebiehať pri čajovni viaceré kreatívne workshopy (hrnčiarsky kruh, ozdoby do vlasov, zapletanie copíkov). Taktiež bude možnosť zahrať si rôzne spoločenské hry či badbimton. Pripravená bude pre návštevníkov aj hand-made zóna, kde si budú môcť zakúpiť ručne vyrobené šperky, náramky, zápisníky atď.

Gastro zóna

Pre návštevníkov je opäť pripravená široká ponuka občerstvenia. Smäd uhasí čapované pivo Urpiner, ríbezľové víno či miešané alko i nealko nápoje.

Stanovanie

V areáli festivalu je vyhradené miesto pre stanovanie. Priamo na lúke s výhľadom na stage budeš môcť rozložiť svoj prenosný príbytok a kochať sa krásnou scenériou. Stanovanie je v cene vstupenky.

Ako sa k nám dostanete?

Areál festivalu sa nachádza v prírodnom prostredí nad obcou Mojtín, ktoré je v zime využívané ako lyžiarske stredisko. Mojtín sa nachádza 20km od okresného mesta Púchov.

Doprava autom:

Najpohodlnejším spôsobom ako sa k nám dostanete je prísť autom. Pred areálom je neplatené parkovisko, kde si môžete svoje vozidlo zaparkovať.

Ak prichádzate po diaľnici, odbočte z nej na Belušu a nechajte sa navigovať značkami na Mojtín cez Belušu a Belušské Slatiny krásnou scenériou skalnatého priesmyku až do horskej obce Mojtín. Pokračujte po hlavnej ceste až na koniec dediny a naše značenie vás dovedie do cieľa.

Z diaľnice to k nám bude autom trvať asi 20 minút, z Púchova 25 minút a z Považskej Bystrice asi 30 minút.

Doprava vlakom

Ak sa k nám chystáte vlakom, najideálnejšie bude vystúpiť v stanici Púchov, kde stoja všetky rýchliky i medzinárodné expresy. Pred stanicou nastúpite na autobus smer Mojtín a odveziete sa ním až na konečnú.

Ďalšou možnosťou je odviesť sa osobným vlakom do Beluše. Zo stanice sa prejdete za 5 minút do dediny, kde uvidíte autobusové “nástupište”, odkiaľ vás autobus zoberie priamo až na Mojtín.

Doprava autobusom

Z Púchova či Beluše sa dostanete priamo autobusovou linkou až do obce Mojtín. Cesta z Púchova trvá 40 minút a nastúpiť môžete na železničnej stanice, prípadne v meste (nie všetky spoje). Ak sa chcete k nám dostať z Považskej Bystrice, odvezte sa do Beluše, odkiaľ vás už dovezie autobus až na Mojtín. Z autobusu vystúpite na konečnej zastávke, odkiaľ je to k nám už len pár metrov.

Share: