fbpx

Info

O nás

Multižánrový hudobný festival Končiny sa tento rok presúva z pôvodného prostredia Strážovských vrchov do obce Lúky, ktorá sa nachádza na rozhraní Bielych Karpát a Javorníkov.  V poradí 6. ročník festivalu, spájajúceho prírodné prostredie púchovskej doliny s kvalitnou hudobnou produkciou,  sa uskutoční 4. – 6.8.2023. 

Objavovanie nových hudobných končín je hlavným cieľom festivalu a návštevníci sa tak môžu každý rok tešiť na viac či menej známe mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Festival vznikol v roku 2018 ako podujatie organizované komunitou lokálnych nadšencov či dobrovoľníkov a komunitný priateľský charakter si Končiny uchovávajú aj naďalej.  Po troch úspešných ročníkoch, kedy sa festival konla v prostredí lyžiarského strediska na Mojtíne, neďaleko Púchova, sa festival počas pandémie  presunul do komornejšieho prostredia v mestskom parku Púchov, kde sa odohrali dva ročníky festivalu s obmedzenou kapacitou návštevníkov bez možnosti stanovania. Po skončení pandémie museli organizátori čeliť novej skúške a to nájsť nové miesto festivalu. Po roku hľadania sa tak konečne Končiny opäť  vracajú na letnú festivalovú mapu.

Prečo navštíviť Končiny?

  • rozšírite si svoje hudobné obzory o skupiny, ktoré ste ešte určite nikde inde nepočuli
  • už ste stanovali v kameňolome s výhľadom na malebnú púchovskú dolinu pod vami?
  • žiadne rady, veľa miesta. Keďže areál je veľký a kapacita obmedzená na 1000 ľudí, na bare vás výčapník pri druhom pive pozná už osobne.
  • chcete sa porozprávať či odfotiť s kapelami? Interpreti na Končinách nezriedka strávia i celý festival a preto zoznámiť sa s nimi, vôbec nie je problém.
  • cenová dostupnosť je Končín naozaj takmer pre každého. Netreba si celý rok šetriť na vstupenku či na obživu počas festivalu.
  • myslíme i na deti, pre ktoré je každý rok pripravený program a rôzne atrakcie.

Lokalita

Festival sa prvý krát bude konať v lokalite Lúky – Odráň, neďaleko Púchova. Výhodná poloha umožňuje návštevníkom dopraviť sa na festival autobusom, vlakom, bicyklom či autom. Vzdialenosť autom od okresného mesta Púchov napojeného na D1 je cca 15min, rovnaká je i vzdialenosť od hraničného prechodu s ČR – Lysá p. Makytou/Střelná.

Výhodou areálu je umiestnenie stanového mestečka v malebnej lokalite bývalého kameňolomu, ktorý je od pódia vzdialený asi 10 minút pešou chôdzou a okrem krásnych výhľadov ponúka i ničim nerušený oddych, kedže zvuk z pódia sa sem cez kopec a les takmer nedostane.

Doprava

Festival je pohodlne dostupný ako autom, tak autobusom (aut. zastávka „Lúky, Odráň“, odchody autobusov zo žel. stanice Púchov smer Lazy pod Makytou takmer každú hodinu). Dostať sa k nám môžete aj vlakom (osobné vlaky z Púchova na Lúky smer „Strelenka“ chodia každé dve hodiny), pričom zo stanice je to ešte cca 15min chôdze.

Parkovanie na festivale je zabezpečené v areáli, ale pre obmedzenú kapacitu je prvadepodobnosť jej vyčerpania, pričom následne bude parkovanie nasmerované našimi dobrovoľníkmi v blízkosti cesty 1936.

Cyklistov privítame rovnako vrele!

 

Napísali o nás

Často kladené otázky

Kde kúpim vstupenky?

Lístky na festival kúpite v predpredaji online cez goout.net alebo na mieste (iba v prípade, že sa nevypredajú vstupenky v predpredaji).

Je možné platiť kartou?

Za pivo, merch a vstupenky budete môcť zaplatiť pohodlne aj kartou alebo mobilom. V ostatných gastro stánkoch budete potrebovať hotovosť.