Čo sú Končiny?

Multižánrový hudobný festival Končiny ponúka jedinečné spojenie odľahlého prírodného prostredia Strážovských vrchov s kvalitnou hudobnou produkciou.

Podujatie sa koná takmer na konci sveta,v nadmorskej výške až 630 m.n.m. nad obcou Mojtín, neďaleko Púchova.

Objavovanie nových hudobných končín je hlavným cieľom festivalu a návštevníci sa tak môžu tešiť na viac či menej známe mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Festival organizuje občianske združenie MŔTVA KOSŤ v spolupráci s Lama School. Projekt je neziskový a organizátori ho robia vo svojom voľnom čase bez nároku na akúkoľvek odmenu.

Do festivalu ostáva ešte

72Dní 12Hodín 59Minút 02Sekúnd

Ako sa k nám dostanete?

Areál festivalu sa nachádza v prírodnom prostredí nad obcou Mojtín, ktoré je v zime využívané ako lyžiarske stredisko. Mojtín sa nachádza 20km od okresného mesta Púchov.

Doprava autom:

Najpohodlnejším spôsobom ako sa k nám dostanete je prísť autom. Pred areálom je neplatené parkovisko, kde si môžete v pohode svoje vozidlo zaparkovať.

Ak prichádzate po diaľnici, odbočte z nej na Belušu a nechajte sa navigovať značkami na Mojtín cez Belušu a Belušské Slatiny krásnou scenériou skalnatého priesmyku až do horskej obce Mojtín. Pokračujte po hlavnej ceste až na koniec dediny a naše značenie vás dovedie do cieľa.

Z diaľnice to k nám bude autom trvať asi 20 minút, z Púchova 25 minút a z Považskej Bystrice asi 30 minút.

Doprava vlakom

Ak sa k nám chystáte vlakom, najideálnejšie bude vystúpiť v stanici Púchov, kde stoja všetky rýchliky i medzinárodné expresy. Pred stanicou nastúpite na autobus smer Mojtín a odveziete sa ním až na konečnú.

Ďalšou možnosťou je odviesť sa osobným vlakom do Beluše. Zo stanice sa prejdete za 5 minút do dediny, kde uvidíte autobusové „nástupište“, odkiaľ vás autobus zoberie priamo až na Mojtín.

Doprava autobusom

Z Púchova či Beluše sa dostanete priamo autobusovou linkou až do obce Mojtín. Cesta z Púchova trvá 40 minút a nastúpiť môžete na železničnej stanice, prípadne v meste (nie všetky spoje). Ak sa chcete k nám dostať z Považskej Bystrice, odvezte sa do Beluše, odkiaľ vás už dovezie autobus až na Mojtín. Z autobusu vystúpite na konečnej zastávke, odkiaľ je to k nám už len pár metrov.