Čo sú Končiny?

Festival Končiny je multižánrový hudobný festival konajúci sa v prírodnom prostredí Strážovských vrchov nad obcou Mojtín v nadmorskej výške 630 m.n.m., neďaleko Púchova. Podujatie je charakteristické svojou uvoľnenou a priateľskou atmosférou. Na svoje si prídu milovníci viacerých žánrov od klasického rocku cez elektroniku, až po folk, punk či indie. Na pódiu sa predstavujú každoročne najmä zástupcovia slovenskej (alternatívnej) hudobnej scény.

V rokoch 2015 až 2017 niesol festival názov VÚDSTOK a vystriedal rôzne lokality. Po udomácnení sa podujatia v horskej lokalite Strážovských vrchov a po odklonu od myšlienky napodobňovať hudobne iba tvorbu a štýl 60. rokov, sa festival premenoval na KONČINY. Názov odkazuje na objavovanie nových hudobných končín i na lokalitu, kde sa podujatie koná – takmer na konci sveta.

Festival organizuje občianske združenie MŔTVA KOSŤ v spolupráci s Lama School. Projekt je neziskový a organizátori ho robia vo svojom voľnom čase bez nároku na akúkoľvek odmenu.

Do festivalu ostáva ešte

133Dní 02Hodín 59Minút 18Sekúnd

Ako sa k nám dostanete?

Areál festivalu sa nachádza v prírodnom prostredí nad obcou Mojtín, ktoré je v zime využívané ako lyžiarske stredisko. Mojtín sa nachádza 20km od okresného mesta Púchov.

Doprava autom:

Najpohodlnejším spôsobom ako sa k nám dostanete je prísť autom. Pred areálom je neplatené parkovisko, kde si môžete v pohode svoje vozidlo zaparkovať.

Ak prichádzate po diaľnici, odbočte z nej na Belušu a nechajte sa navigovať značkami na Mojtín cez Belušu a Belušské Slatiny krásnou scenériou skalnatého priesmyku až do horskej obce Mojtín. Pokračujte po hlavnej ceste až na koniec dediny a naše značenie vás dovedie do cieľa.

Z diaľnice to k nám bude autom trvať asi 20 minút, z Púchova 25 minút a z Považskej Bystrice asi 30 minút.

Doprava vlakom

Ak sa k nám chystáte vlakom, najideálnejšie bude vystúpiť v stanici Púchov, kde stoja všetky rýchliky i medzinárodné expresy. Pred stanicou nastúpite na autobus smer Mojtín a odveziete sa ním až na konečnú.

Ďalšou možnosťou je odviesť sa osobným vlakom do Beluše. Zo stanice sa prejdete za 5 minút do dediny, kde uvidíte autobusové „nástupište“, odkiaľ vás autobus zoberie priamo až na Mojtín.

Doprava autobusom

Z Púchova či Beluše sa dostanete priamo autobusovou linkou až do obce Mojtín. Cesta z Púchova trvá 40 minút a nastúpiť môžete na železničnej stanice, prípadne v meste (nie všetky spoje). Ak sa chcete k nám dostať z Považskej Bystrice, odvezte sa do Beluše, odkiaľ vás už dovezie autobus až na Mojtín. Z autobusu vystúpite na konečnej zastávke, odkiaľ je to k nám už len pár metrov.

Doprava bicyklom

Túto možnosť odporúčame všetkým športu-chtivým. Našlapete sa do sýtosti a vypotíte hektolitre potu. Odmenou vám bude krásna scenéria skalnatej tiesňavy, výhľady a pri ceste späť nádherný dlhý zjazd. Okrem toho je v okolí festivalu niekoľko krásnych trás pre MTB bicykle. Na dvoch kolesách k nám po asfaltke dostanete z Beluše alebo po (nie celkom) spevnenej ceste zo Zliechova či Pružiny.