fbpx

Končiny 2021 v parku

Žiaľ ani tento rok sa na rozkvitnutých lúkach nad Mojtínom neuvidíme. Keďže situácia nenasvedčuje tomu, že by v lete bolo možné robiť väčšie hromadné podujatia bezpečne a bez zásadných obmedzení, rozhodli sme sa radšej usporiadať rovnako ako minulý rok menší formát festivalu – Končiny v parku. 

K tomuto rozhodnutiu sme dospeli najmä z organizačných a hygienických dôvodov, ktoré by na Mojtíne boli veľmi ťažko realizovateľné, ak by sme i naďalej chceli zachovať Končiny otvorené a priateľské, aké ich všetci máme radi. Festival totiž pre nás, okrem iného, znamená aj otvorenú lúku a tri dni v stane, čo však žiaľ ani v lete 2021 nebude možné docieliť. Keďže však nechceme, aby bolo leto bez festivalu, budeme sa na vás tešiť v rovnakom čase (30.7-31.7.2021) o pár kopcov ďalej v Púchove na Končinách v parku.

Počas dvoch letných večerov bude znieť medzi stromami púchovského parku svieža hudba slovenských i zahraničných kapiel. Okrem toho sa môžete tešiť na zaujímavé diskusie, literárnu čítačku, premietanie filmov a mnoho ďalšieho. S ostatnými návštevníkmi si budete môcť vymeniť svoje oblečenie na komunitnom SWAPe a samozrejmosťou je i gastro zóna s dobrým čapovaným pivom a jedlom. Pre deti bude pripravená detská zóna či divadlo. 

Je nám jasné, že genius loci mojtínských lúk len ťažko môže nahradiť park v meste, ale Končiny nie sú až tak o mieste ako o dobrých ľuďoch, ktorých len tak bežne nestretnete a zaujímavej hudbe, ktorú len tak bežne niekde nepočujete. 

Vstupenky zakúpené na Festival Končiny 2021 budú automaticky platiť na Končiny 2022. Tých z vás, ktorí si už vstupenky zakúpili a nechcú ich využiť budúci rok na festivale prosíme, aby kontaktovali e-mailom sprostredkovateľa predaja: support@tootoot.co najneskôr do 1.7.2021. Peniaze za kúpu lístka vám budú vrátené. Na Končiny v parku sa budú lístky predávať zvlášť už čoskoro.